۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
صفحه اصلی
1397/11/13 نخستين گردهمايي رابطين ورزش روستايي خراسان جنوبي
نخستين گردهمايي رابطين ورزش روستايي خراسان جنوبي
پنجشنبه 1397/11/11

علي اصغر موسوي كيا روز پنجشنبه در نخستين گردهمايي رابطان ورزش روستايي خراسان جنوبي افزود: بيشترين تلاش ما در حوزه اجتماعي و فرهنگي استانداري اين بوده كه حداقل امكانات را براي احياي ورزش هاي بومي و محلي مهيا كنيم.
وي گفت: حفظ فرهنگ ناب ايراني و اسلامي و صيانت از آن از وظايف ما است و متناسب با آمايش سرزمين بازي هاي بومي و محلي در روستاها تقويت شود.
مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خراسان جنوبي افزود: 436 سازمان مردم نهاد در استان فعال هستند و در حال حاضر 15 سمن در حوزه ورزش خراسان جنوبي فعاليت دارند.
وي اظهار داشت: توجه به ورزش روستايي به دليل اينكه روستاييان توليدكنندگان كشور هستند از ورزش شهري مهمتر است و ما وامدار اين عزيزان هستيم.
موسوي كيا گفت: با توجه به اينكه خراسان جنوبي استاني مرزي است و 400 كيلومتر مرز مشترك با افغانستان داريم و روستاييان مرزداران اين سرزمين هستند، بايد از امكانات مختلف برخوردار شوند و ورزش روستايي از نگاه عدالت اجتماعي كه انقلاب ما بر مبناي قسط و عدل استوار است نيازمند توجه ويژه است.
وي بيان كرد: مقام معظم رهبري در سفري كه به نهبندان داشتند تاكيد كردند به اين دليل به اين منطقه آمدم تا مسئولان بدانند بايد به اين شهرستان توجه كنند و نگاه انقلاب اسلامي در توجه به مستضعفان و نقاط دوردست است.
مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري خراسان جنوبي افزود: به ايجاد خانه ورزش روستايي به لحاظ كمي اعتقاد ندارم و اگر نيروي متخصص به عنوان موتور محركه جامعه نداشته باشيم همه تجهيزات را براي خانه هاي ورزش مهيا كنيد صرفا گورستاني از تجهيزات ايجاد مي شود.
وي اظهار داشت: در كنار تجهيزات بايد به نيروي ماهر و توانمند توجه شود و بايد ببينيم در آن بخش دبير تربيت بدني وجود دارد و دوره هاي آموزشي پودماني براي نيروي متخصص فراهم شود.
وي گفت: ورزش تنها مقوله اي است كه در ابعاد سلامت جسمي، اجتماعي و رواني كاربرد دارد و سلامت اجتماعي مغفول ترين سلامت در جامعه است كه ورزش مي تواند موجب كاهش بسياري از آسيب هاي اجتماعي شود.
موسوي كيا افزود: بايد فرهنگ سلامت در جامعه گسترش يابد و يكي از راهكارهاي دستيابي به شاخص هاي سلامت، ورزش است.

 

وي بيان كرد: امروز مي توان بدون خانه ورزش هم ورزش كرد و بسياري از تجهيزات وجود دارد كه بايد وارد خانه بهداشت و خانه محله شوند و از ظرفيت دستگاه هاي مخصوص براي ورزش استفاده و بايد در فرصت كوتاه ورزش همگاني شود. 
تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal