۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۷ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
صفحه اصلی
1400/05/06 جلسه ستاد استانی بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان
جلسه ستاد استانی بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای این که بتوانیم در جامعه امید ایجاد کنیم، چاره ای جز تکریم بازنشستگان نداریم.خوش خبر با بیان این مطلب در ستاد استانی بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان، خاطرنشان کرد: بازنشستگان، سرمایه های بسیار ارزشمندی هستند که جامعه نیازمند بهره گیری از تجربیات آنها می باشد.
وی با تأکید بر این که خانواده ها، بیشترین نقش را در بحث اکرام بازنشستگان دارند، تصریح نمود: جوان ترها باید اکرام و تکریم بازنشسته ها را در برنامه داشته باشند تا افراد سالمند خانواده احساس پوچی نکنند.
معاون استاندار با اشاره به احادیث متعدد درخصوص گرامیداشت جایگاه سالمندان، خاطرنشان کرد: همه اعضای خانواده باید با باور به اهمیت جایگاه سالمندان،از فرصت حضور این بزرگواران استفاده نمایند.
خوش خبر با تأکید بر تدوین برنامه هایی جامع در راستای تکریم بازنشستگان در همه حوزه ها، گفت: اگر موضوع تکریم بازنشستگان، به یک روز و در قالب برنامه های نمادین خلاصه شود، عملاً از آن وظیفه قانونی و اخلاقی که در این زمینه داریم، دور مانده ایم.
وی متذکر شد: برنامه های تکریم و گرامیداشت جایگاه سالمندان باید به صورت مستمر و در طول سال انجام شود و ما همواره باید در این راستا برنامه هایی در زمینه های بهداشت روان، فرهنگی، تفریحی و ... داشته باشیم.
به گفته وی؛ تکریم بازنشستگان، احترام به مجاهدت هایی است که این عزیزان در دوره جوانی در زمینه تحکیم بنیان خانواده و ارتقاء نظام اجتماعی داشته اند.
معاون استاندار به پیشنهادات ارائه شده در این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: این پیشنهادات در قالب مصوبات جلسه به همه حوزه ها ابلاغ می شود تا موضوع تجلیل بازنشستگان در برنامه های فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی به طور جدی دیده شود.
خوش خبر ادامه داد: به جهت اهمیت موضوع، شهرداری ها نیز می بایست با هماهنگی معاونت هماهنگی امور عمرانی، به تبلیغات محیطی مرتبط در میادین اصلی شهرها بپردازند.
وی تصریح نمود: بر همه مدیران تکلیف است که به منظور بهره برداری از تجارب بازنشستگان، نشست های دوره ای مستمری با این عزیزان برگزار نمایند.
 
تعداد بازدید: 535
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal