۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
صفحه اصلی
1402/07/04 کاهش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیاز به همگرایی دارد
کاهش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیاز به همگرایی دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه کاهش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیاز به همپوشانی و همگرایی دارد، گفت: یکی از وظایف شورای اجتماعی همگرایی بین‌بخشی است و این زنجیره‌ خدمات می‌ تواند منجر به مدیریت آسیب‌های اجتماعی شود.
سید محمد رضا طالبی در شورای اجتماعی استان اظهار کرد: تاکنون در موضوع آسیب‌های اجتماعی از جمله کودکان کار و تکدی‌ گری و آسیب‌های حوزه زنان به صورت متفرقه جلساتی برگزار شده که در همین راستا با تدابیر و راهکارهای اندیشیده شده این آسیب‌های اجتماعی تا حدود بسیار خوبی در استان مدیریت شده است.
وی با اشاره به خلأهای موجود در برخی حوزه ها، تصریح کرد: اکنون سازمان اجتماعی کشور به این سمت و سو حرکت کرده که شورای اجتماعی استان تشکیل و به همین آسیب‌ها پرداخته شده و راهکارهای مناسب برای حل آن اندیشیده شود اما اگر به هر دلیلی موانعی برای حل این آسیب‌ها بود که نتوانستیم آن را مدیریت کنیم برای بررسی بیشتر و ارائه راهکار به شورای سازمان اجتماعی کشور منعکس می‌شود.
معاون استاندار بیان کرد: تداخل ابلاغیه‌ ها و آیین نامه‌ها یا مشکلات اعتباری را می‌توان به شورای اجتماعی کشور ارجاع داد البته در این میان باید از تعدد ارجاعات خودداری کرد زیرا ضعف استان محسوب می‌شود.
وی بر حل و مدیریت این آسیب‌ها در داخل استان تأکید کرد و افزود: برخی آسیب‌ های اجتماعی در استان از جمله تکدی‌گری با وجود ساماندهی اما حالت زایشی و فزاینده دارد و مرتب آمار متکدیان در حال تغییر است پس مشاهده این قبیل پدیده‌ها دلیلی بر آن نیست که دستگاه‌های مربوطه اقدامی انجام نمی‌ دهند بلکه به خاطر ماهیت فزاینده آسیب است.
طالبی متذکر شد: شهروندان و خانواده‌ ها نیز در مدیریت آسیب‌ های اجتماعی از جمله پدیده تکدی‌گری باید همکاری کنند.
وی با اشاره به اینکه اعتباراتی در قانون بودجه 1402برای حل معضلات اجتماعی در نظر گرفته شده که باید برای جذب آن با ارائه طرح و برنامه تلاش کرد، افزود: امیدواریم ملزومات و پشتیبانی‌ها برای حل مشکلات استانی از شورای اجتماعی کشور انجام شود لذا علاوه بر پیگیری‌های ملی، کارهای استانی باید تداوم داشته باشد.
معاون استاندار با اشاره به تبعات اجتماعی تصادفات، عنوان کرد: باید در این خصوص نظرات تخصصی جمع‌بندی شود و اگر در استان قابل حل است، تدبیر شود چنانچه با مانع روبه‌رو هستیم به شورای اجتماعی کشور برای طرح موضوع منعکس شود.
طالبی با تأکید بر اجرای مصوبات شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌ها مرتبط با تصادفات، گفت: مصوبات شورای اجتماعی در این زمینه هم باید مدنظر قرار گیرد تا خروجی همه آن‌ها کاهش آمار تلفات تصادفات باشد.
وی در ادامه پیشنهاد داد: پلیس راهور و پلیس راه استان دو معضل تصادفات درون و برون شهری را با پیشنهادات به دبیرخانه ارسال کنند تا در این زمینه تدابیری اندیشیده شود.
به گفته وی؛ پیشنهاد اجباری شدن آموزش‌های علمی در موضوع اخذ اولین گواهینامه رانندگی و همچنین عدم تناسب و بازدارنده نبودن مجازات‌ها با نوع تخلفات حادثه‌ساز هم به شورای اجتماعی کشور منعکس می‌شود.
معاون استاندار با تأکید بر تسریع در روند دوبانده شدن حد فاصل گناباد تا شروع راه‌های خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اینکه اخیراً پنج نفر از خراسان جنوبی در این محور جان باختند باید این موضوع در اولویت قرار بگیرد.
وی بر مطالبه و پیگیری لازم برای برگشت منابع حاصل از جرایم رانندگی طبق ماده 23 به استان خراسان جنوبی تأکید کرد و افزود: هوشمندسازی بحث ترافیک باید در شورای اجتماعی کشور مطرح شود تا بتوان به جذب اعتبار کمک کرد.
طالبی خواستار ارائه طرح و آیین‌ نامه‌ های مرتبط با فرهنگ‌ سازی در راستای پیشگیری از تصادفات درون و برون شهری شد تا بتوان با کمک دستگاه‌های اجرایی مربوطه برنامه‌ریزی و اقدام کرد و گفت: فرمانداران هم متناسب با شورای اجتماعی استان باید شورای اجتماعی شهرستان را برگزار کنند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه دارو مواردی وجود دارد تصریح کرد: برخی مشکلات که در استان امکان رفع آن نیست باید برای پیگیری به شورای اجتماعی کشور ارائه شود.
تعداد بازدید: 509
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal